Перевізник виграв справу у «Укртрансбезпеки»

Вантажоперевізнику вдалося оскаржити на судовому засіданні штраф за перевищену допустиму вагу вантажного автомобіля, яку виписали інспектори «Укртрансбезпеки».
Інцидент трапився у жовтні минулого року, тоді вантажівка, яка перевозила будівельне сміття з Кам'янського до Дніпра, була зупинена з метою перевірки. Автомобіль не пройшов вантажний контроль через виявлення майже п'яти тонн перевантаження. Інспекторами було виписано штраф, який становив тридцять чотири тисячі гривень.
Перевізник зазначив у своєму позові, що співробітниками «Укртрансбезпеки» було невірно пораховано навантаження на осі. Він доводив інспекторам, що у вантажному транспорті перевозилося сипуче будівельне сміття, яке під час руху могло зміщуватися. До того ж, на даний момент в Україні не існує методики, за якою має проводитися зважування транспортного засобу, який перевозив щось сипуче, по осях.
Незважаючи на перевантаження, автомобілю не заборонили подальший рух. До речі, чинне законодавство не передбачає видачу дозволів важкоатлетам, які перевищують вагові чи габаритні обмеження.
«Укртрансбезпека» заявила, що ваговий контроль проводився на робочому та сертифікованому устаткуванні, згідно з чим вони не бачать приводу для задоволення позову.
Запорізьким окружним адміністративним судом було ухвалено рішення, що «Укртрансбезпека» використала некоректні методи виявлення ваги. Також загальна вага вантажного автомобіля не перевищувала встановлених законом сорока тонн.
У результаті суд скасував стягнення з ТОВ «Авто-М» штрафу розміром сорок чотири тисячі гривень, а також поклав на «Держтрансбезпеку» погашення судових витрат у розмірі дві тисячі сто дві гривні.