У Мінінфраструктури заявили, що дороги «Великої забудови» назавжди залишаться безкоштовними

Міністром інфраструктури України Олександром Кубраковим було розвіяно інформацію про появу в країні шести автобанів, які стягуватимуть плату за проїзд. Він роз'яснив, чому в ЗМІ поширюють неправдиву інформацію, і як все в реальності.
Кубраков нагадав, що минулого року «Укравтодром», МІУ, Світовим банком та Міжнародною фінансовою корпорацією було представлено першу програму ДПП у галузі автошляхів. Йдеться про шість відрізків доріг, загальна протяжність яких становить півтори тисячі кілометрів: М-29, М-18, М-04; М-03; М-14; М-07, М-19; М-06; Н11. На сьогоднішній день в Україні відсутні спільні дороги, побудовані на кошти, що інвестуються. Але у розробці зараз два проекти, що розробляються в рамках концесії.
- Зведення траси Мукачеве – Стрий, ТЕО для якої розробляють завдяки фінансуванню «Онур Конструкціон Інтернешнл»;
- Зведення траси Рівного – Броди, за яку відповідає «Автомагістраль-Південь».
Основне завдання такої постанови, як пояснив чиновник, це певні умови, щоб розпочати діалог із залученими до концесійних проектів інвесторами. Олександр Кубраков підкреслив, що в постанові визначено «граничну», тобто вищу вартість, у межах якої формуватиметься ціна для проїзду маршрутом.